8. Çanakkale Bienali 1 Ekim’de kapılarını açmaya hazırlanıyor!

8. Çanakkale Bienali 1 Ekim’de kapılarını açmaya hazırlanıyor!
12 Ağustos 2022    |    Haberler

8. Çanakkale Bienali 1 Ekim’de kapılarını açmaya hazırlanıyor!

8. ÇANAKKALE BİENALİ WEB SİTESİ İÇİN TIKLAYIN

1 Ekim – 5 Kasım 2022 tarihleri arasında Çanakkale’de farklı mekanlarda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanan 8. Çanakkale Bienali “Birlikte nasıl çalışırız?” başlığı altında topluluk, çalışma ve birliktelik deneyimlerine odaklanacak. 2008 yılından bu yana Çanakkale Bienali İnisiyatifi – CABININ tarafından hayata geçirilen Çanakkale Bienali, bu sonbahar herkesi Çanakkale’de özgün bir sanat deneyimi yaşamaya çağırıyor!

Türkiye’den ve dünyadan sanatçılar ve sanat inisiyatifleri, “Birlikte nasıl üretebiliriz?”, “Birlikte nasıl yaşarız?”, “Birlikte nasıl çalışırız?” soruları üzerinden, tüm canlı ve canlı olmayan yapılar arasındaki karmaşık ilişkilerin bağlantılarını/düğüm noktalarını araştırmaya davet edildi. 8. Çanakkale Bienali konukseverlik, dostluk, iş birliği, emek, sorumluluk, adalet, bağışlama, hafıza, yas, neşe gibi farklı kavramların yanı sıra “birlikte yaşama” zorunluluğunun peşini bırakmayan paradoksların, imkansızlıkların, tekil şans ve ihtimallerin, birlikte rüya görmenin, yalnız başına kalabalıklar içinde yaşamanın, bir sofranın etrafında buluşmanın, doğanın bir parçası olarak hareket etmenin farklı biçim ve yöntemlerine bakmayı önerecek.

Çanakkale Bienali, Çanakkale kent merkezindeki farklı mekanlarda ve Troya Müzesi’nde hayata geçirilecek sergiler ve paralel etkinlikleriyle 1 Ekim’de başlayıp, 5 Kasım’a kadar devam edecek.