Ferhat Satıcı, Sokağın Seyir Defteri Sergisi

Ferhat Satıcı, Sokağın Seyir Defteri Sergisi
19 Kasım 2022    |    Etkinlikler    |    Sergi

Ferhat Satıcı, Sokağın Seyir Defteri Sergisi

Ferhat Satıcı’nın son 10 yıllık sanat pratiğinden kesitler sunan “Sokağın Seyir Defteri” sergisi, 19 Kasım’da MAHAL’de açıldı!

Satıcı, uzun bir yolculuğun izlerini içeren defterlerini merkezine oturttuğu kişisel sergisinde anıtsallık, heykel, gündelik hayat, geçicilik ve kalıcı olma arasındaki gizli rotaları görünür kılmaya çalışıyor. Konvansiyonel uğraşlar, el işçiliği ile sanatsal ve teknolojik pratikler arasındaki aralıkta, eserin oluşum ve gelişim aşamalarını da odağına alıyor.

“Sokağın Seyir Defteri” sergisi sanatçının, kâğıdın üzerine boyar malzeme ile bırakılan izle kentin sokaklarında yürüyerek geçirilen bir günün sonunda, gördüğümüz manzaranın zihnimiz üzerinde dağılan, karışan ve üst üste binen geçirgen etkisini yansıtma uğraşından bütünlüklü bir kesit sunuyor: “Buharlaşan kamusallıkların sokakta bıraktığı izler, uzun seneler halka hizmet ettikten sonra kızağa alınan bir şehir hatları vapuru gibi seyir defterinin açılmasını bekler.”

Satıcı’nın heykel, video, suluboya, buluntu nesne gibi medyumlarla, geleneksel ve çağdaş olanın bir aradalığından güç alan üretimleri 20 Aralık’a kadar MAHAL’de.