MAHAL, CI Bloom 3. edisyonunda

MAHAL, CI Bloom 3. edisyonunda
29 Nisan 2024    |    Haberler

MAHAL, CI Bloom 3. edisyonunda

MAHAL, 24-28 Nisan tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen CI Bloom’da Çanakkale’den genç kuşak sanatçılarla LK-18 standındaydı!

Bu sana 3. edisyonu gerçekleen Contemporary Istanbul Bloom fuarında, inisitayif ve kurumlara ayrılan bölümde yer alan MAHAL, Burak Topçakıl’ın küratörlüğünde Çanakkale’den genç kuyak sanatçıları temsil etti.

CI Bloom ziyaretçilerine son yıllarda genç kuşak sanatçılarla birlikte MAHAL’de hayata geçirilen sergilerden bir seçki sunuldu. Bizi çevreleyen doğal ve sanal dünyayı, organik ve dijital evrenleri bir arada deneyimleyen, birbirine karşıt gibi görünen bu gerçekliklerin bir arada var olduğu bu çevrede yaşayan sanatçılar baharı müjdeleyen bir sanat etkinliği olan CI Bloom’da sanatseverlerle buluştu.

Ayça Ay’ın yanmış ormanlardan topladığı odun kömürleriyle ürettiği peyzaj desenleri, Büşra Aydagün’ün “kök” kavramını hem doğal çağrışımları hem aile kökenlerine dair çıktığı yolculuğun izdüşümleri olarak yorumladığı üretimleri, Gökçe Kınay’ın ise doğaya kültür arasındaki geçiş alanları olan bahçelere odaklandığı yağlıboya serisi serginin doğal çevreye odaklanan evrenini inşa etti. Berkin Gülten’in “Miss World” VR enstalasyonu ile Can Ünlü’nün “Makinalaşmak İstiyorum” fotoğraf serisi ise, sanal dünyanın görsel kültür kodlarını araştıran dijital bir ekosistem önererek sergiye ikinci bir katman ekledi.