Maider López

1975'te Donostia-San Sebastián'da doğdu. Donostia-San Sebastián'da yaşıyor ve çalışıyor.

Proje, hep birlikte hareketli bir bahçe yapmaktan ibarettir. Bitkileri kucaklayan insanların, yerel ile kamusal, bireysel ile kolektif olan arasında bağlantı kurmak için farklı bitkileri ve insanları bir araya getiren toplu bir hareketli bir bahçe oluşturması ana hedeftir.

Bu aksiyon, kamusal alana yerleştirilen bitkilerle başlar. Bitkiler çeşitlidir, irili ufaklı, farklı şekil ve türlerdedir, bazıları gür ve diğerleri uzundur. Her bitkinin farklı ihtiyaçları vardır ve farklı bakım gerektirir, bazıları çok suya ihtiyaç duyar, bazıları ise az. Tıpkı her insanın farklı oluşu gibi bitkiler de farklıdır. Proje, bitki ve insan çeşitliliğini yansıtan bir insan bahçesi oluşturmak için hepsini geçici olarak bir araya getiriyor.

Katılımcılar gelip bir bitki seçerler. Daha sonra insanlar bitkilere sarılarak, doğayı kucaklayarak birlikte yürürler. İnsanlar şehri hareket ettirir: Kolektif bir bahçe, bitkilerin bir gösterisi sahnelenir. Her birey bu kolektif bahçenin bir parçasıdır. Kent, kamusal alan yeşil bahçe tarafından geçici de olsa işgal edilir, böylece kent alanını bir süre için geri alınır.

Chemnitz Avrupa Kültür Başkenti 2025 tarafından sipariş edilmiştir.
Eylem, 2 Temmuz 2022 tarihinde Chemnitz, Almanya’da gerçekleşmiştir.