Merhaba Sanat, Çocuklarla Sanat Atölyeleri Sergisi

Merhaba Sanat, Çocuklarla Sanat Atölyeleri Sergisi
01 Mayıs 2024    |    Etkinlikler    |    Sergi

Merhaba Sanat, Çocuklarla Sanat Atölyeleri Sergisi

Merhaba Sanat Projesi Web Sitesi için tıklayın

“Merhaba Sanat” projesi kapsamında hayata geçirilen psikososyal destek temelli sanat atölyelerinde çocuklar tarafından üretilen çalışmalardan oluşan sergi 20 Nisan Cumartesi saat 16.00’da MAHAL Sanat’ta açıldı.
“Merhaba Sanat” Projesi, 6 Şubat depremleri sonrası depremin etkilediği farklı kentlerden gelerek kentimize yerleşen ailelerin 7-14 yaş arası çocuklarını Çanakkaleli akranlarıyla sanatın birleştirici ve iyileştirici enerjisi etrafında bir araya getirmeyi ve kentimizin kültürel değerleriyle tanıştırmayı amaçlıyor.
“Merhaba Sanat” Troya Kültür Derneği tarafından Sabancı Vakfı’nın Hibe Programı desteğiyle, Çember Derneği ortaklığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ÇOMÜ MSSF, AkçanSA ve ÇASEMDER’in yerel paydaşlığında hayata geçiriliyor.
Proje kapsamındaki atölye ve etkinliklere ise Sanatsever, Erdal Sezer Atölyesi, Bordo Bina, MAHAL/StudioMAHAL, ÇOMÜ MSSF Nedime Hanım Yerleşkesi, Korfmann Kütüphanesi, Alçıtepe ElaeusOlive ve İyi Bak Derneği, Troya Müzesi ve Ören Yeri ev sahipliği yapıyor.
Çanakkale’den 18 sanatçının tasarladığı, farklı sanat teknikleri ile doğal malzemeleri ve ileri dönüşüm / geri dönüşüm uygulamalarını buluşturan atölyeler kapsamında çocuklarca üretilen çalışmalar 20 – 30 Nisan tarihleri arasında MAHAL Sanat’taki sergide bir araya getirildi.