1975'te Ankara'da doğdu.

ÇANAKKALE BİENALİ İÇİN “REÇEL ÇEMBERİ” (JAM CHAMBER)
Rahatça yanaşılabilecek bir çember, iptidai mobilyalardan oluşmuş bir asamblaj, birkaç enstrüman takılabilecek basit amfili hoparlör (ya da tamamen akustik).
Ortada bir de reçel kazanı olsa Sarkis’e selamın dozu biraz kaçabilirdi. Reçel aslında bilinçli bir yanlış çeviri, birlikte serbest ve kısmen doğaçlama müzik yapmaya verilen isim olan ‘jam’in Türkçeleşmişi. Davetli davetsiz müzisyenlerin gelip takılabileceği, çaldıkları müziği de gelip geçenlerin dinleyebileceği bir ortam ‘reçel çemberi’.
“Jam” aslında caz kökenli bir gelenek. Tam hedefi olmadan bir ritim ya da melodi üzerinden grup olarak çeşitlendirerek çalmaya işaret ediyor. Bence çok kendine has bir birlikte üretme biçimi bu, esnek, geçirgen, cömert, nispeten kuralsız ama saygılı.
Bir yandan da ortamı açısından aşık atışmalarına ve benzer müzikal buluşmalara da benziyor. Bir çember söz konusu, izleyici tam içinde ya da çevresinde müzisyenlerin ama katiyen karşısında değil. Olay, ortada ve bir arada gerçekleşiyor.
Reçel çemberinde de müzik, ses ve sözle uğraşan insan ve topluluklara yapacağımız davetlerle, sadece jam session değil, yeri gelirse rap, aşık atışması, şiir okuması ya da bunların muhtelif melezleri ve belki daha düşünemediğimiz ses çıkaran faaliyetler gerçekleşecek.