DEFNE ŞAHİN BAND KONSERİ

DEFNE ŞAHİN BAND KONSERİ
26 Eylül 2018    |    Etkinlikler    |    Performans

DEFNE ŞAHİN BAND KONSERİ

Ses sanatçısı ve besteci Defne Şahin, farklı ülkelerde, farklı kültürlerle yoğrulmuş yaşamını anlatan bir müzik dili oluşturdu. Berlin’de doğup büyüyen sanatçı daha sonra Türkiye, İspanya, Brezilya ve son olarak da New York’ta yaşamını sürdürdü. Böylece caz, bossa nova, pop ve Akdeniz halk ezgileri sanatçının müziğinin doğal boyutları haline geldi.

Şahin Avrupa, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Afrika’da birçok caz kulübü ve festivallerde konserler verdi. New York Carnegie Hall, Berlin Caz Festivali ve İstanbul Caz Festivali bunlardan bazıları.

Shai Maestro, Jay Clayton, Elias Stemeseder ve Joe Sanders gibi dünyaca üne sahip müzisyenlerle sahne aldı.

2010 yılında Berlin Senatosu’nun stüdyo ödülüne layık görülen Defne Şahin, aynı zamanda caz şarkıcısı, besteci ve müzik gurubu yöneticisi olarak 2011 yılında Alman Müzik Konseyi’nin popüler müzik ‘master class’ı Pop Camp’e davet edildi ve aynı yıl Elsa-Neumann bursuyla ödüllendirildi. 2016 yılında Alman Dışişleri Bakanlığı’nın İstanbul-Tarabya’daki rezidansında bulunan Kültür Akademisi’nde misafir oldu.

Defne Şahin, Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Escola Superior de Música Barcelona’da caz müziği şan öğrenimi gördü. David Friedman, Judy Niemack, Kurt Rosenwinkel, John Hollenbeck, Julia Hülsmann ve Carme Canela’dan dersler aldı. 2014 yılında New York’ta Manhattan School of Music’te Vocal Jazz Performance dalında mastır eğitimini tamamladı. Burada Theo Bleckmann, Gretchen Parlato, Phil Markowitz ve Dave Liebman hocaları oldu. Şahin, öğrenimi süresince DAAD, Heinrich-Böll Vakfı ve Manhattan School of Music’ten burs aldı.