Deneme 1-2-3

Deneme 1-2-3
28 Aralık 2017    |    Etkinlikler    |    Performans

Deneme 1-2-3

Esra Yurttut sınırları çizilmiş bir zeminde, doğaçlamanın olanaklarını araştırdığı üç bölümlük serisinde beden ve ses, dans ve müziğin etkileşiminin sınırlarını araştırdı.

20 Ekim
Dans: Esra Yurttut
Müzik: Barış Karabulut

24 Kasım
Dans: Esra Yurttut / Defne Erdur
Müzik: Barış Karabulut / Ferit Şentürk

28 Aralık
Dans: Esra Yurttut / Deniz Toka
Müzik: Anıl Karaoğlu (viyola) / Filip Kowalski (viyola) / Barış Karabulut (keman) / Barış Sezgi Açıkgöz (udu; congurudabalibani)

Esra Yurttut, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Klasik Bale eğitimi aldı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Çağdaş Dans Bölümü’nde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. 2004 yılı itibariyle ‘noland’ adı altında farklı disiplinleri bir araya getiren özgün projeler üretmeye başladı. Eserleri, yurtiçi ve yurtdışındaki festivallerde sahneledi. MSGSÜ’de 3 sene Çağdaş Dans ve Oyunculuk Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Halen pek çok özel tiyatro topluluğuyla oyuncu beden hazırlığı, koreografi ve hareket düzeni çalışmaları yapmakta, çeşitli yaş gruplarıyla bale, çağdaş dans, kontak doğaçlama, hareket, pilates, yaratıcı dans ve doğaçlama atölyeleri yürütmektedir.

Deneme 1-2-3 bir noland projesidir.

Performans Videosu Linki