Eva Klesse Dörtlüsü Konseri İptal Edildi

Eva Klesse Dörtlüsü Konseri İptal Edildi
15 Mart 2020    |    Haberler

Eva Klesse Dörtlüsü Konseri İptal Edildi

Alman Cazının çağdaş temsilcilerinden Eva Klesse Dörtlüsü Türkiye Turnesi kapsamında Çanakkaleli müzikseverlerle buluşturacak 16 Mart tarihli konser, covid-19 pandesiyle mücadele önlemleri kapsamında iptal edildi…

Grup lideri olarak kadın bir davulcu günümüzde hala bir istisna. Eva Klesse Leipzig, Weimar, Paris ve New York üniversitelerinde büyük başarıyla caz davulu ve müzik okudu. İki yıl önce Leipzig’deki Müzik, Tiyatro ve Medya Üniversitesi’nde caz perküsyon profesörü olarak atandı. Kendisi tutkulu bir müzisyen ve grup lideri olarak kabul edilir. Grubun besteleri ve virtüöz müzikal performansı, Eva Klesse Quartet’e Leipzig Caz Yetenek Ödülü ve “Yılın Yeni Geleni” kategorisinde ECHO Jazz gibi önemli ödüller kazandırdı.

Konserde Eva Klesse’ye, Evgeny Ring (saksafon), Philipp Frischkorn (piyano) ve Stefan Schönegg (kontrbas) eşlik edecek. İzmir Adnan Saygun Kültür Merkezi ve İstanbul Nardis Jazz Club’da sahne alacak Eva Klesse Caz Dörtlüsü, 16 Mart 2020 Pazartesi günü saat 20.00’da İris Otel Roof Bar’da Çanakkaleli müzikseverlerle buluşacaktı.

www.evaklesse.de
www.evaklessequartett.de

Goethe Enstitüsü işbirliğiyle