StudioMAHAL Tolga Tüzün Müzik Performansıyla Açıldı

StudioMAHAL Tolga Tüzün Müzik Performansıyla Açıldı
24 Temmuz 2022    |    Etkinlikler    |    Performans

StudioMAHAL Tolga Tüzün Müzik Performansıyla Açıldı

StudioMAHAL, 23 Temmuz’da Tolga Tüzün’ün müzik performansıyla açıldı. StudioMAHAL, bir Sanatçı Konuk Programı ve Sanat Üretim Merkezi olarak işleyecek.

Sanata, kültüre dair bir düşünce ve eylem platformu olarak, sosyal fayda ve sorumluluğa dayalı, ulusal ve uluslararası katılımlı etkinlikler düzenleyen CABININ, bu faaliyetlerini Kasım 2013’ten itibaren MAHAL’de yürütmekte. Çanakkale kentinin çok kültürlü geçmişini ve mimari mirasını yansıtan MAHAL, CABININ tarafından hayata geçirilen uluslararası projelerin beraberinde, Çanakkale, Türkiye ve dünyadan sanatın farklı disiplinlerinde üretim, sergileme ve gösterimler, sivil toplum faaliyetleri ve kar amacı gütmeyen her türlü özgün proje için çok amaçlı, açık bir mekân, altyapı ve iletişim ağı işlevi görüyor. MAHAL ile aynı özelliklere sahip ve hemen yanında bulunan bir deponun yine sivil toplum ve sanat odaklı bir mekana dönüştürülmesi için 2020 yazında restorasyon çalışmalarına başlandı.
StudioMAHAL, asma katında sanatçı, tasarımcı, yazar, yönetmen, çevirmen gibi günümüz kültür üretiminin önemli temsilcileriyle akademisyen ve sanat uzmanlarının misafir edileceği bir “konuk programı-residans”, geniş alanı ise sanat üretimi yapılabilecek, atölye ve masterclasslar düzenlenebilecek, sahne sanatları alanında performanslar gerçekleştirilebilecek bir ortak alan olarak işlevlendirildi.

Çanakkale’nin çok kültürlü kent mirasını yansıtan Palamut Depoları bölgesi, CABININ’in tüm üye, paydaş ve destekçilerinin katkılarıyla günümüz sanatı için bir habitat oluyor!

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen CultureCIVIC’in yapısal desteğiyle!

Akademim, Etili Seramik, Harput Mühendislik, İSEM Mimarlık, Umut Doğu İnşaat ve Uysallar Mobilya’nın katkılarıyla