“Tavşan Aranıyor” İnteraktif Çocuk Tiyatrosu Çanakkale’de

“Tavşan Aranıyor” İnteraktif Çocuk Tiyatrosu Çanakkale’de
04 Aralık 2018    |    Etkinlikler    |    Atölye    |    Gösterim

“Tavşan Aranıyor” İnteraktif Çocuk Tiyatrosu Çanakkale’de

Bugüne kadar başta Londra ve Edinburg olmak üzere Avrupa’da 400 defadan fazla sahnelenen “Tavşan: Aranıyor” çocuk oyunu, Atta Festival’in BonteHond ile uluslararası işbirliği neticesinde Türkiye & Hollanda ortak prodüksiyonu olarak Türkiye’nin farklı illerinde sahnelendi.
Oyun ve buna eşlik eden Yaratıcı Okuma Atölyesi, CABININ işbirliğiyle ÇABAÇAM’da çocuklarla buluştu.

Oyunda 3 polis dedektifi hapisten kaçan yaramaz bir tavşanı arıyor. Tavşanlar, sizin de fark etmiş olabileceğiniz gibi, kafalarına göre hareket ederler. İzin almadan önlerine gelen her yeri kazarlar, buldukları havuçları kimin olduğuna bakmadan yerler, sokağa pislerler ve kulakları kocaman olsa da asla söylenileni dinlemezler. Tavşanı bulmak için dedektifler yola çıkar ve minyatür şehrin her köşesini didik didik ararlar. Şehirde her şeyin yavaş yavaş tavşana dönüştüğü bu oyun hem çok hareketli hem de çok eğlenceli.

Çiğdem Odabaşı ile Yaratıcı Okuma Atölyesi
Atölyede, çocukların günlük yaşamlarında olan olayların anlatımını oyun ve doğaçlamalarla yürütürken arka plandaki olayları yaratıcı düşünme teknikleri ile derinleştirerek irdeleniyor. Müzik eşliğinde, görsel ve metin okuma odaklı çalışmada sıradan bir günün hayal gücümüzle ne derece coşkulu olabileceğine dair deneyimler geliştirirken karakterlerin bir sonraki sıradan günleri müzik ve drama eşliğinde kurgulanıyor.